KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15249444
nr 1524 9444
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 86, kustmotiv. Olja på duk, 54x73 cm, yttermått inklusive ram: 71x91 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:44:14
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr